O kurzu

Kapka HKVS 2019 je kurz vodáckého minima (KVM) určený všem zájemcům, kteří se chtějí naučit něco nového ve vodáckém prostředí (klidná i tekoucí voda). Především je určen začátečníkům ze suchozemských oddílů Junáka. Účast je samozřejmě vhodná i pokročilejším zájemcům, kteří chtějí získat vodáckou kvalifikaci, i vodním skautům. Při splnění všech podmínek může být kurz zakončen Zkouškou vodáckého minima (ZVM) a obdržením osvědčení o absolvování Kurzu vodní turistiky akreditované MŠMT.

Kurz Kapka HKVS 2019 proběhne ve čtyřech víkendech, a to:
První víkend – zahajovací a seznamovací
termín: 24. – 26. 5. 2019
místo: Třebíč
náplň praxe: jízda na ZW a WWI, bazén
Volitelný (nepovinný) víkend
termín: červenec/srpen 2019
místo: Vltava/Otava
náplň praxe: doplnění znalostí a dovedností v rozsahu vodáckých doplňků
Druhý víkend – pádlovací
termín: 23. – 25. 8. 2019
místo: České Vrbné
náplň praxe: záchrana a jízda na WWII
Třetí víkend – praxe
termín: 20. – 22. 9. 2019
místo: Brandýs nad Labem
náplň praxe: výcvik na obtížnosti do WWII, vedení skupiny
Čtvrtý víkend – zkouškový
termín: 18. – 20. 10. 2019
místo: Praha
náplň praxe: zkoušky, bazén

Jachting

Láká-li Tě oblast Jachtingu, bude Ti na kurzu nabídnuta účast na některých skautských plachetních akcích, kde se Ti mohou věnovat zkušení lektoři.

Cena kurzu

Cena kurzu je 2500,- V ceně kurzu je zahrnuto ubytování, strava, pronájem všech zázemí (slalomové tratě, bazény apod.), zapůjčení lodí a vodáckého vybavení. V ceně kurzu není zahrnuto půjčovné osobního vybavení, doprava na jednotlivá místa části kurzu a volitelný (nepovinný) víkend. Abychom s Tebou na kurzu počítali, je třeba abys zaplatil nevratnou částku 1000 Kč do 31.12.2018 dle instrukcí, které od nás obdržíš v prvním mailu. O pořadí přijetí na kurz rozhoduje připsání částky na účet.