O kurzu

Kapka HKVS 2017 je kurz vodáckého minima (KVM) určený všem zájemcům, kteří se chtějí naučit něco nového ve vodáckém prostředí (klidná i tekoucí voda). Především je určen začátečníkům ze suchozemských oddílů Junáka. Účast je samozřejmě vhodná i pokročilejším zájemcům, kteří chtějí získat vodáckou kvalifikaci, i vodním skautům. Při splnění všech podmínek může být kurz zakončen Zkouškou vodáckého minima (ZVM) a obdržením osvědčení o absolvování Kurzu vodní turistiky akreditované MŠMT.

Kurz Kapka HKVS 2017 proběhne ve čtyřech víkendech, a to:
První víkend – zahajovací a seznamovací
termín: 19. – 21. 5. 2017
místo: Třebíč
náplň praxe: jízda na ZW a WWI, bazén
Druhý víkend – pádlovací
termín: 28. – 30. 7. 2017
místo: České Vrbné
náplň praxe: záchrana a jízda na WWII
Třetí víkend – praxe
termín: 15. – 17. 9. 2017
místo: Karlovy Vary
náplň praxe: výcvik a splutí řek do obtížnosti WWII
Čtvrtý víkend – zkouškový
termín: 13. – 15. 10. 2017
místo: Praha
náplň praxe: zkoušky, bazén

Jachting

Láká-li Tě oblast Jachtingu, bude Ti na kurzu nabídnuta účast na některých skautských plachetních akcích, kde se Ti mohou věnovat zkušení lektoři.

Cena kurzu

Cena kurzu je 2200,- V ceně kurzu je zahrnuto ubytování, strava, zapůjčení lodí a vodáckého vybavení, upomínkové předměty. V ceně kurzu není zahrnuto půjčovné osobního vybavení a doprava na jednotlivá místa části kurzu. Abychom s Tebou na kurzu počítali, je třeba, abys zaplatil částku 1000 Kč do 15. 4. 2017 dle instrukcí, které od nás obdržíš v prvním mailu.