O kurzu

Kapka HKVS 2023 je kurz vodní turistiky (KVT) určený všem zájemcům, kteří se chtějí naučit něco nového ve vodáckém prostředí (klidná i tekoucí voda). Kurz je určen i začátečníkům ze suchozemských oddílů Junáka. Kurz je samozřejmě vhodný i pro pokročilejší zájemce, kteří chtějí získat vodáckou kvalifikaci i vodním skautům. Při splnění všech podmínek může být kurz zakončen Zkouškou vodáckého minima (ZVM) a obdržením osvědčení o absolvování Kurzu vodní turistiky akreditované MŠMT. Kurz je vhodný i pro zájemce o Kapitánskou zkoušku (bližší informace získají zájemci).

Kurz Kapka HKVS 2023 proběhne ve čtyřech víkendech, a to:
První víkend – zahajovací a seznamovací
termín: 12. – 14. 5. 2023
místo: Karlovy Vary
náplň praxe: jízda na ZW a WWI, bazén
Volitelný víkend – praxe na klidné a mírně tekoucí vodě
termín: květen – červenec
místo: bude upřesněno později
náplň praxe: jízda na ZW a WWI, plavba
Druhý víkend – praxe na divoké vodě
termín: 17. – 20. 8. 2023
místo: České Vrbné
náplň praxe: záchrana a jízda na WWII
Třetí víkend – praxe ve vedení skupiny na tekoucí vodě
termín: 22. – 24. 9. 2023
místo: Karlovy Vary
náplň praxe: vedení skupiny na tekoucí vodě
Čtvrtý víkend – zkouškový
termín: 24. – 26. 11. 2023
místo: Cheb
náplň praxe: zkoušky, bazén
Zahájení každého z víkendů je vždy ve večerních hodinách (18 hodina).

Cena kurzu

Cena kurzu bude 4900,-. V ceně kurzu je zahrnuto ubytování, strava, pronájem všech zázemí (slalomové tratě, bazény apod.), zapůjčení lodí (lodě + pádla) a vodáckého vybavení (házečky apod.). V ceně kurzu není zahrnuto půjčovné osobního vybavení (vesta, helma, neopren) a doprava na jednotlivá místa části kurzu. Abychom s Tebou na kurzu počítali, je třeba abys zaplatil nevratnou částku 1500 Kč do 19. února 2023 dle instrukcí, které od nás obdržíš v prvním mailu. O pořadí přijetí na kurz rozhoduje připsání částky na účet. V případě zrušení kurzu ze strany organizátorů, vlivem aktuálních okolností, bude záloha vrácena.

Jachting

Láká-li Tě oblast Jachtingu, bude Ti na kurzu nabídnuta účast na některých skautských plachetních akcích, kde se Ti mohou věnovat zkušení lektoři.